HSMF-C165

N/A

LED GREEN/RED DIFFUSED 0603 SMD Standard LEDs - SMD Grn/Red Bi-Color

HSMF-C165

RoHSСоодветно на RoHS
HSMF-C165
Производител
N/A
Производители Дел #
HSMF-C165
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
LED индикација - Дискретни
Серии
-
дел СтатусActive
бојаGreen, Red
конфигурацијаIndependent
леќа бојаWhite
Транспарентност леќаDiffused
Millicandela Оценка15mcd Green, 10mcd Red
леќа стилRectangle with Flat Top
Големина на леќа1.60mm x 0.80mm
Напон - Напред (VF) (Typ)2.2V Green, 1.95V Red
Струја - Тест20mA Green, 20mA Red
Агол на гледање120°
Тип на монтажаSurface Mount
Бранова должина - Доминантна572nm Green, 621nm Red
Бранова должина - Врв570nm Green, 636nm Red
карактеристики-
Пакет / Case0603 (1608 Metric)
Добавувачот Пакет уред0603
Големина / Димензии1.60mm L x 0.80mm W
Висина (Max)0.50mm
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
HSMQ-C190 LED GREEN DIFFUSED CHIP SMD 187817
4,000:  $0.12622
8,000:  $0.12337
12,000:  $0.11863
28,000:  $0.11388
HSMW-C120 LED COOL WHITE DIFF CHIP SMD R/A 192486
4,000:  $0.11753
8,000:  $0.11333
12,000:  $0.11165
28,000:  $0.10913
HSMS-2800-TR1G RF DIODE SCHOTTKY 70V SOT23-3 310987
3,000:  $0.07939
6,000:  $0.07391
15,000:  $0.07118
30,000:  $0.06844
HSMZ-A100-R00J1 LED RED CLEAR 2PLCC SMD 292964
2,000:  $0.07118
6,000:  $0.06643
10,000:  $0.06406
50,000:  $0.06050
HSMS-2802-TR1G RF DIODE SCHOTTKY 70V SOT23-3 209438
3,000:  $0.11643
6,000:  $0.10841
15,000:  $0.10439
30,000:  $0.10038
HSMF-C166 LED GRN/YELLOW DIFFUSED 0603 SMD 516860
4,000:  $0.05804
8,000:  $0.05417
12,000:  $0.05223
28,000:  $0.05146
HSMS-2805-TR1G RF DIODE SCHOTTKY 70V SOT143-4 231778
3,000:  $0.11643
6,000:  $0.10841
15,000:  $0.10439
30,000:  $0.10038
HSMR-C110 LED BLUE DIFFUSED CHIP SMD R/A 234462
3,000:  $0.09198
6,000:  $0.08869
15,000:  $0.08738
30,000:  $0.08541
HSMQ-C150 LED GREEN DIFFUSED CHIP SMD 237900
3,000:  $0.12136
6,000:  $0.11863
15,000:  $0.11406
30,000:  $0.10950
HSMR-C265 LED BLUE CLEAR CHIP SMD 227902
3,000:  $0.10220
6,000:  $0.09855
15,000:  $0.09709
30,000:  $0.09490

Со цел

Референтна цена:
4,000:$0.05804
8,000:$0.05417
12,000:$0.05223
28,000:$0.05146

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 502335
Со цел: