HEDS-9741#250

N/A

ROTARY ENCODR OPTICAL 300 LPI

HEDS-9741#250

RoHSСоодветно на RoHS
HEDS-9741#250
Производител
N/A
Производители Дел #
HEDS-9741#250
Категории
Сензори, трансформери
Подкатегории
Encoders
Серии
HEDS
дел СтатусObsolete
кодер ТипOptical
типот на излезотQuadrature (Incremental)
Пулс на револуција300 LPI
Напон - Набавка5V
побудувачкиот ТипCodestrip Not Included
пружинатаNo
Вграден во браватаNo
Тип на монтажаChassis Mount
ориентацијаRight Angle
престанок стилTerminal Pins
Ротациона Живот (Циклуси мин)-
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
HEDM-6540#T11 ROTARY ENCODER OPTICAL 2000PPR 2447
HEDB-9100-I13 ROTARY ENCODER OPTICAL 512PPR 1333
HEDG-6120#U12 CODEWHEEL 56MM 2CH 2048CPR 6MM 1894
HEDR-5420-ES211 ROTARY ENCODER OPTICAL 200PPR 1420
HEDB-9100-I02 ROTARY ENCODER OPTICAL 512PPR 2325
HEDL-6545#J09 ROTARY ENCODER OPTICAL 1024PPR 3273
HEDM-6120#T13 CODEWHEEL 2CH 2000CPR 8MM 2674
HEDS-5120#K02 CODEWHEEL 2CH 96CPR 3MM 1616
HEDM-6121#U09 CODEWHEEL 2CH 2048CPR 1/2 1648
HEDS-5700#C02 ROTARY ENCODER OPTICAL 100PPR 2282

Со цел

Референтна цена:
1:-

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 2763
Со цел: