HEDS-9100#E00

N/A

ROTARY ENCODER OPTICAL 200PPR Encoders 2 Channel 200CPR

HEDS-9100#E00

RoHSСоодветно на RoHS
HEDS-9100#E00
Производител
N/A
Производители Дел #
HEDS-9100#E00
Категории
Сензори, трансформери
Подкатегории
Encoders
Серии
HEDS
дел СтатусActive
кодер ТипOptical
типот на излезотQuadrature (Incremental)
Пулс на револуција200
Напон - Набавка5V
побудувачкиот ТипCodewheel Not Included
пружинатаNo
Вграден во браватаNo
Тип на монтажаChassis Mount
ориентацијаVertical
престанок стилTerminal Pins
Ротациона Живот (Циклуси мин)-
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
HEDS-9100#A00 ROTARY ENCODER OPTICAL 500PPR 2782
1:  $9.68145
10:  $8.92937
100:  $7.43204
500:  $6.74751
HEDS-9100#I00 ROTARY ENCODER OPTICAL 512PPR 2893
1:  $9.68145
10:  $8.92937
100:  $7.43204
500:  $6.74751
HEDS-9000#B00 ROTARY ENCODER OPTICAL 1000PPR 2659
1:  $9.68145
10:  $8.92937
100:  $7.43204
500:  $6.74751
HEDR-5420-ES214 ROTARY ENCODER OPTICAL 200PPR 2584
1:  $10.67290
10:  $9.84340
100:  $8.40560
500:  $7.43820
HEDS-9200#360 ROTARY ENCODR OPTICAL 360 LPI 2616
1:  $10.36085
10:  $9.55426
100:  $8.15884
500:  $7.21984
HEDS-5120#A11 CODEWHEEL 2CH 500CPR 4MM 4357
1:  $7.18025
10:  $6.59813
100:  $5.57264
500:  $4.95726
HEDS-5120#A14 CODEWHEEL 2CH 500CPR 5MM 4296
1:  $7.18025
10:  $6.59813
100:  $5.57264
500:  $4.95726
HEDS-5140#A11 CODEWHEEL 3CH 500CPR 4MM 4189
1:  $7.19565
10:  $6.61315
100:  $5.58520
500:  $4.96842
HEDS-5120#C14 CODEWHEEL 2CH 100CPR 5MM 3542
1:  $7.18025
10:  $6.59813
100:  $5.57264
500:  $4.95726
HEDR-5421-EP111 ROTARY ENCODER OPTICAL 200PPR 2849
1:  $10.29370
10:  $9.49185
100:  $8.10540
500:  $7.17255

Со цел

Референтна цена:
1:$10.36085
10:$9.55426
100:$8.15880
500:$7.21981

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 2823
Со цел: