HEDS-6540#B13

N/A

ROTARY ENCODER OPTICAL 1000PPR

HEDS-6540#B13

RoHSСоодветно на RoHS
HEDS-6540#B13
Производител
N/A
Производители Дел #
HEDS-6540#B13
Категории
Сензори, трансформери
Подкатегории
Encoders
Серии
HEDS
дел СтатусObsolete
кодер ТипOptical
типот на излезотQuadrature with Index (Incremental)
Пулс на револуција1000
Напон - Набавка5V
побудувачкиот Тип8mm Open Center
пружинатаNo
Вграден во браватаNo
Тип на монтажаChassis Mount, Motors
ориентацијаVertical
престанок стилCable with Connector
Ротациона Живот (Циклуси мин)-
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
HEDM-5545-B13 ROTARY ENCODER OPTICAL 1000PPR 3210
HEDS-6100#B10 CODEWHEEL 2CH 1000CPR 5/8 925
HEDS-5505#C12 ROTARY ENCODER OPTICAL 100PPR 607
HEDS-5140-H14 CODEWHEEL 3CH 400CPR 5MM 3060
HEDS-8950 TOOL ALIGNMENT Z11 1000/2000CPR 1071
HEDS-5700#G00 ROTARY ENCODER OPTICAL 360PPR 1332
HEDM-5505#B04 ROTARY ENCODER OPTICAL 1000PPR 1237
HEDB-9140-G12 ROTARY ENCODER OPTICAL 360PPR 2965
HEDB-9100-I12 ROTARY ENCODER OPTICAL 512PPR 861
HEDS-5600#I11 ROTARY ENCODER OPTICAL 512PPR 1848

Со цел

Референтна цена:
1:-

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 2469
Со цел: