HEDM-5500#J06

N/A

ROTARY ENCODER OPTICAL 1024PPR Encoders 2 Channel 1024 CPR 1/4in Film CW

HEDM-5500#J06

RoHSСоодветно на RoHS
HEDM-5500#J06
Производител
N/A
Производители Дел #
HEDM-5500#J06
Категории
Сензори, трансформери
Подкатегории
Encoders
Серии
HEDM
дел СтатусActive
кодер ТипOptical
типот на излезотQuadrature (Incremental)
Пулс на револуција1024
Напон - Набавка5V
побудувачкиот Тип1/4" Open Center
пружинатаNo
Вграден во браватаNo
Тип на монтажаChassis Mount, Motors
ориентацијаVertical
престанок стилTerminal Pins
Ротациона Живот (Циклуси мин)-
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
HEDL-9140#I00 ROTARY ENCODER OPTICAL 512PPR 2135
140:  $11.40760
HEDS-9140#E00 ROTARY ENCODER OPTICAL 200PPR 2746
200:  $10.51300
HEDL-5560-B14 ROTARY ENCODER OPTICAL 1000PPR 1454
100:  $16.03700
HEDS-5540#F14 ROTARY ENCODER OPTICAL 256PPR 1625
100:  $14.61658
HEDS-6100#A13 CODEWHEEL 2CH 500CPR 8MM 2450
200:  $11.82788
HEDS-5500#F02 ROTARY ENCODER OPTICAL 256PPR 1534
100:  $14.61658
HEDL-5540#C02 ROTARY ENCODER OPTICAL 100PPR 1702
100:  $16.03700
HEDL-5540#C12 ROTARY ENCODER OPTICAL 100PPR 1515
100:  $16.03700
HEDS-5500#I05 ROTARY ENCODER OPTICAL 512PPR 1635
100:  $14.61658
HEDM-5500#B02 ROTARY ENCODER OPTICAL 1000PPR 1684
100:  $14.89150

Со цел

Референтна цена:
100:$14.89150

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 1708
Со цел: