HDSP-N103

N/A

DISPLAY 7SEG ALGAAS CC LED Displays & Accessories Red 637nm .8in 7 Segment

HDSP-N103

RoHSСоодветно на RoHS
HDSP-N103
Производител
N/A
Производители Дел #
HDSP-N103
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LED карактер и Нумерички
Серии
-
дел СтатусActive
приказ формат-
Број на знаци1
Големина / Димензии1.090" H x 0.786" W x 0.330" D (27.69mm x 19.96mm x 8.38mm)
Цифрениот / Алфа Големина0.80" (20.32mm)
Вид на екран7-Segment
заеднички иглаCommon Cathode
бојаRed
Напон - Напред (VF) (Typ)1.7V
Струја - Тест5mA
Millicandela Оценка3.5mcd
Бранова должина - Врв645nm
Моќност на дисипација (Max)37mW
Пакет / Case18-DIP (0.600", 15.24mm), 12 Leads
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
HDSP-4601 LED 7-SEG 10.9MM CA GREEN RHD 19728
1:  $1.40910
10:  $1.17425
25:  $0.96075
100:  $0.82350
250:  $0.73200
500:  $0.66338
1,000:  $0.60848
2,500:  $0.58331
HDSP-F153 DISPLAY 7SEGMENT ALGAAS CC 20708
1:  $1.33210
10:  $1.17925
25:  $0.85215
100:  $0.74100
250:  $0.66690
500:  $0.59280
1,000:  $0.50944
2,500:  $0.48165
HDSP-563C 7SEG DISPLAY 1DIGIT RED 0.51 CC 54532
1:  $0.46500
10:  $0.37650
25:  $0.28193
100:  $0.25378
250:  $0.22557
500:  $0.19173
1,000:  $0.15790
2,500:  $0.15000
HDSP-521A DISPLAY 7SEG 2DIG ALG CA 0.56 38631
1:  $0.77250
10:  $0.68475
25:  $0.50805
100:  $0.44175
250:  $0.39758
500:  $0.34398
1,000:  $0.29561
2,500:  $0.27948
HDSP-K511 DISPLAY 7SEGMENT GREEN CA 21712
1:  $1.38215
10:  $1.12313
25:  $0.94350
100:  $0.80865
250:  $0.71880
500:  $0.65141
1,000:  $0.59750
2,500:  $0.57279
HDSP-U101 DISPLAY 7SEGMENT ALGAAS CA 0.31 22889
1:  $1.32825
10:  $1.07925
25:  $0.90645
100:  $0.77693
250:  $0.69060
500:  $0.62586
1,000:  $0.57406
2,500:  $0.55032
HDSP-2534 LED DISPLAY 5X7 8CHAR 5MM RED 1490
1:  $19.73815
10:  $16.80409
25:  $15.18459
100:  $14.42536
250:  $13.46367
HDSP-2111 LED DISPLAY 5X7 8CHAR 5MM YLW 1705
1:  $15.29045
10:  $13.51335
25:  $11.80655
100:  $10.31294
250:  $9.77950
HDSP-0960 DISPLAY 4X7 NUM RDP BCD GREEN 2053
1:  $15.16800
10:  $13.40393
25:  $11.71080
100:  $10.22931
250:  $9.70022
HDSP-0962 LED DISPLAY HEX 4X7 7.4MM GREEN 1646
1:  $16.84280
10:  $14.88399
25:  $13.00387
100:  $11.35878
250:  $10.77126

Со цел

Референтна цена:
1:$2.40240
10:$2.00200
25:$1.68168
100:$1.44144
250:$1.28128
500:$1.16116
1,000:$1.03740
2,500:$0.99450

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 9737
Со цел: