HCPL-T251#500

N/A

OPTOISO 3.75KV GATE DRVR 8DIP GW Logic Output Optocouplers 0.4A IGBT Gate Drive

HCPL-T251#500

RoHSСоодветно на RoHS
HCPL-T251#500
Производител
N/A
Производители Дел #
HCPL-T251#500
Категории
изолатори
Подкатегории
Изолатори - Порта Возачите
Серии
-
дел СтатусActive
технологијаOptical Coupling
Број на канали1
Напон - Изолација3750Vrms
Заеднички режим Минливи Имунитет (мин)10kV/µs
Размножување губеа tpLH / tpHL (Max)1µs, 1µs
Пулсот ширина Дисторзија (Макс)-
Стани / Време на опаѓање (Typ)-
Тековни - Излез висок, низок-, 100mA
Струја - излезна400mA
Напон - Напред (VF) (Typ)1.6V
Струја - DC Напред (If) (Max)20mA
Напон - Набавка15V ~ 30V
Работна температура-20°C ~ 85°C
Тип на монтажаSurface Mount
Пакет / Case8-SMD, Gull Wing
Добавувачот Пакет уред8-DIP Gull Wing
ОдобренијаCSA, UR
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
HCPL-0723-060E OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8SO 23659
1,000:  $1.27127
HCPL-7723-360E OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW 20220
1,100:  $1.17259
HCPL-2202#060 OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP 33594
1,800:  $0.70822
HCPL-3700#300 OPTOISOLATOR 3.75KV DARL 8DIP GW 29659
1,350:  $0.93266
HCPL-M452#500 OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 6SOIC 58033
3,000:  $0.44850
HCPL-0201-060E OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8SO 56954
2,600:  $0.47287
HCPL-7510-360E IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8DIPGW 27720
1,250:  $1.07100
HCPL-9030-500 DGTL ISO 2.5KV 2CH GEN PURP 8SO 16785
1,000:  $1.69958
HCPL-4506#060 OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP 17182
2,050:  $0.58809
HCPL-M600-500E OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 5SO 62118
4,500:  $0.34164

Со цел

Референтна цена:
3,000:$0.45338

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 62876
Со цел: