HCPL-7560-560E

N/A

OPTOCOUPLER MODULE IEC 8-SMD Optically Isolated Amplifiers Isolated Modulator

HCPL-7560-560E

RoHSСоодветно на RoHS
HCPL-7560-560E
Производител
N/A
Производители Дел #
HCPL-7560-560E
Категории
Интегрирани кола (идентичен со)
Подкатегории
За стекнување на податоци - ADCs / DACs - посебна намена
Серии
-
дел СтатусActive
типSigma-Delta Modulator
Број на канали4
Резолуција (битови)8 b
Земање мостри стапка (во секунда)-
податоци интерфејс-
Напон на снабдувачки ИзворSingle Supply
Напон - Набавка4.5V ~ 5.5V
Работна температура-40°C ~ 85°C (TA)
Тип на монтажаSurface Mount
Пакет / Case8-SMD, Gull Wing
Добавувачот Пакет уред8-SMD
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
HCPL-2601#320 OPTOISO 5KV OPEN COLL 8DIP GW 65664
2,750:  $0.44363
HCPL-4701-020E OPTOISOLTR 5KV DARLINGTON 8-DIP 47783
2,100:  $0.57375
HCPL-2400-360E OPTOISO 3.75KV TRI-STATE 8DIP GW 22436
1,200:  $1.06732
HCPL-2601#020 OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 8DIP 59087
2,850:  $0.43388
HCPL-0710-060E OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8SO 32606
1,600:  $0.80797
HCPL-3180-560E OPTOISO 3.75KV GATE DRVR 8DIP GW 45791
2,000:  $0.61678
HCPL-3150-560E OPTOISO 3.75KV GATE DRVR 8DIP GW 70625
3,000:  $0.40950
HCPL-263A-520E OPTOISO 5KV 2CH OPEN COL 8DIP GW 24987
2,000:  $0.95147
HCPL-0314-060E OPTOISO 3.75KV 1CH GATE DRVR 8SO 91518
3,500:  $0.34164
HCPL-261A#560 OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW 43286
2,000:  $0.60244

Со цел

Референтна цена:
1,000:$3.47347

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 15063
Со цел: