HCPL-2201-060E

N/A

OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP High Speed Optocouplers 5MBd 1Ch 1.6mA

HCPL-2201-060E

RoHSСоодветно на RoHS
HCPL-2201-060E
Производител
N/A
Производители Дел #
HCPL-2201-060E
Категории
изолатори
Подкатегории
Оптоизолаторите - Логика излез
Серии
-
дел СтатусActive
Број на канали1
Влезови - страна 1 / страна 21/0
Напон - Изолација3750Vrms
Заеднички режим Минливи Имунитет (мин)1kV/µs
Внесете ТипDC
типот на излезотPush-Pull, Totem Pole
Тековни - Излез / канал25mA
проток на податоци5MBd
Размножување губеа tpLH / tpHL (Max)300ns, 300ns
Стани / Време на опаѓање (Typ)30ns, 7ns
Напон - Напред (VF) (Typ)1.5V
Струја - DC Напред (If) (Max)10mA
Напон - Набавка4.5V ~ 20V
Работна температура-40°C ~ 85°C
Тип на монтажаThrough Hole
Пакет / Case8-DIP (0.300", 7.62mm)
Добавувачот Пакет уред8-DIP
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
HCPL-250L-560E OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SMD 108839
5,000:  $0.23725
HCPL-3020-500 OPTOISO 3.75KV GATE DVR 8DIP GW 82668
4,000:  $0.34876
HCPL-4701#320 OPTOISO 5KV DARL 8-DIP GULL WING 31261
1,600:  $0.78304
HCPL-250L#500 OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SMD 92721
4,000:  $0.30368
HCPL-0708-560E OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8SO 38649
3,000:  $0.71241
HCPL-2300-360E OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW 26507
1,200:  $1.06732
HCPL-2730-020E OPTOISO 5KV 2CH DARLINGTON 8-DIP 44646
2,350:  $0.51159
HCPL-0201#060 OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8SO 33305
1,700:  $0.77306
HCPL-3020-300 OPTOISO 3.75KV GATE DVR 8DIP GW 79863
3,450:  $0.34876
HCPL-7520-560E IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8DIPGW 28003
2,000:  $0.94264

Со цел

Референтна цена:
2,300:$0.52594

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 47812
Со цел: