HCPL-0500-000E

N/A

OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SO High Speed Optocouplers 1MBd 1Ch 16mA

HCPL-0500-000E

RoHSСоодветно на RoHS
HCPL-0500-000E
Производител
N/A
Производители Дел #
HCPL-0500-000E
Категории
изолатори
Подкатегории
Оптоизолаторите - транзистор, Фотоволтаични излез
Серии
-
дел СтатусActive
Број на канали1
Напон - Изолација3750Vrms
Трансфер Тековни Сооднос (мин)5% @ 16mA
Трансфер Тековни Сооднос (Max)-
Вклучување / Исклучување на времето (Typ)200ns, 1.3µs
Стани / Време на опаѓање (Typ)-
Внесете ТипDC
типот на излезотTransistor with Base
Напон - Излез (Max)20V
Тековни - Излез / канал8mA
Напон - Напред (VF) (Typ)1.5V
Струја - DC Напред (If) (Max)25mA
VCE Заситеноста (Max)-
Работна температура-55°C ~ 100°C
Тип на монтажаSurface Mount
Пакет / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Добавувачот Пакет уред8-SO
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
HCPL-0531-000E OPTOISO 3.75KV 2CH TRANS 8SOIC 20988
1:  $1.38600
10:  -
25:  $0.94500
100:  $0.81000
250:  $0.72000
500:  $0.65250
1,000:  $0.59850
2,500:  $0.57375
HCPL-3140-300E OPTOISO 3.75KV GATE DRVR 8DIP GW 30701
1:  $0.94500
10:  $0.83700
25:  $0.62100
100:  $0.54000
250:  $0.48600
500:  $0.43200
1,000:  $0.36135
2,500:  $0.34164
HCPL-263L-300E OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW 14965
1:  $1.87110
10:  $1.55925
25:  $1.30977
100:  $1.09350
250:  $0.97200
500:  $0.88087
1,000:  $0.80797
2,500:  $0.77456
HCPL-2430 OPTOISO 3.75KV 2CH PSH PULL 8DIP 5175
1:  $5.64410
10:  $5.40540
25:  $4.20420
100:  $3.60360
250:  $3.42342
500:  $3.24324
1,000:  $3.06306
HCPL-2612 OPTOISO 3.75KV LINE RX 8DIP 5566
1:  $5.42850
10:  $5.19750
25:  $4.04250
100:  $3.46500
250:  $3.29175
500:  $3.11850
1,000:  $2.94525
HCPL-2430-000E OPTOISO 3.75KV 2CH PSH PULL 8DIP 6104
1:  $5.01655
10:  $4.54377
25:  $3.59713
100:  $3.02922
250:  $2.83990
500:  $2.60323
1,000:  $2.46124
HCPL-2430-300E OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW 6645
1:  $4.91645
10:  $4.45368
25:  $3.52583
100:  $2.96912
250:  $2.78355
500:  $2.55159
1,000:  $2.41241
HCPL-788J IC OP AMP ISOLATION 30KHZ 16SO 6478
1:  $4.55070
10:  $4.12104
25:  $3.26249
100:  $2.74736
250:  $2.57565
500:  $2.36101
1,000:  $2.23223
HCPL-2232#300 OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW 5087
1:  $4.86255
10:  $4.40286
25:  $3.48564
100:  $2.93524
250:  $2.75180
500:  $2.52247
1,000:  $2.38488
HCPL-817-50DE OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD 438218
1,000:  $0.06307
2,000:  $0.05782
5,000:  $0.05256
10,000:  $0.04906
25,000:  $0.04730
50,000:  $0.04555

Со цел

Референтна цена:
1:$0.73500
10:$0.59737
25:$0.45945
100:$0.41344
250:$0.35770
500:$0.30405
1,000:$0.25039
2,500:$0.23787

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 38498
Со цел: