HCNR201-350E

N/A

OPTOISO 5KV LINEAR PHVOLT 8DIPGW High Linearity Optocouplers 1 Ch 60mW 25mA

HCNR201-350E

RoHSСоодветно на RoHS
HCNR201-350E
Производител
N/A
Производители Дел #
HCNR201-350E
Категории
изолатори
Подкатегории
Оптоизолаторите - транзистор, Фотоволтаични излез
Серии
-
дел СтатусActive
Број на канали1
Напон - Изолација5000Vrms
Трансфер Тековни Сооднос (мин)0.36% @ 10mA
Трансфер Тековни Сооднос (Max)0.72% @ 10mA
Вклучување / Исклучување на времето (Typ)-
Стани / Време на опаѓање (Typ)-
Внесете ТипDC
типот на излезотPhotovoltaic, Linearized
Напон - Излез (Max)-
Тековни - Излез / канал-
Напон - Напред (VF) (Typ)1.6V
Струја - DC Напред (If) (Max)25mA
VCE Заситеноста (Max)-
Работна температура-55°C ~ 100°C
Тип на монтажаSurface Mount
Пакет / Case8-SMD, Gull Wing
Добавувачот Пакет уред8-DIP Gull Wing
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
HCNW3120-500E OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8DIP GW 31273
750:  $0.79800
1,500:  $0.75810
2,250:  $0.72675
5,250:  $0.70680
HCNW4504-500E OPTOISOLATOR 5KV TRANS 8DIPGW 54612
750:  $0.53550
1,500:  $0.50872
2,250:  $0.48769
5,250:  $0.47430
HCNW4503-500E OPTOISO 5KV TRANS 8DIP GULL WING 47123
750:  $0.50025
1,500:  $0.47437
2,250:  $0.44850
5,250:  $0.43125
HCNW137-500E OPTOISO 5KV OPEN COLL 8DIP GW 65469
750:  $0.42412
1,500:  $0.40219
2,250:  $0.38025
5,250:  $0.35587
HCNW2611-500E OPTOISO 5KV OPEN COLL 8DIP GW 44946
750:  $0.64050
1,500:  $0.60848
2,250:  $0.58331
5,250:  $0.56730
HCNW136-500E OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 8DIPGW 79183
750:  $0.32814
1,500:  $0.31116
2,250:  $0.29419
5,250:  $0.28287
HCNW4506-500E OPTOISO 5KV OPEN COLL 8DIP GW 48524
750:  $0.58800
1,500:  $0.55860
2,250:  $0.53550
5,250:  $0.52080
HCNW4502-500E OPTOISO 5KV TRANS 8DIP GULL WING 70032
750:  $0.44588
1,500:  $0.42281
2,250:  $0.39975
5,250:  $0.38437
HCNR201-500E OPTOISO 5KV LINEAR PHVOLT 8DIPGW 26142
750:  $0.93975
1,500:  $0.89276
2,250:  $0.85584
HCNR200#500 OPTOISO 5KV LINEAR PHVOLT 8SMD 28772
1,500:  $0.87281

Со цел

Референтна цена:
1:$2.10980
10:$1.75945
25:$1.47794
100:$1.26680
250:$1.09680
500:$0.99398
1,000:$0.91172
2,500:$0.87402

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 12260
Со цел: