ASSR-1411-001E

N/A

SSR RELAY SPST-NO 600MA 0-60V Solid State Relays - PCB Mount SSR(GP+1A) (60V 0.6A)

ASSR-1411-001E

RoHSСоодветно на RoHS
ASSR-1411-001E
Производител
N/A
Производители Дел #
ASSR-1411-001E
Категории
релеи
Подкатегории
Тврдото релеи
Серии
ASSR
дел СтатусActive
Тип на монтажаThrough Hole
колоSPST-NO (1 Form A)
типот на излезотAC, DC
Напон - Влез1.3VDC
Напон - транспорт0V ~ 60V
оптоварување струја600mA
On-членка на отпорот (Макс)1 Ohms
престанок стилPC Pin
Пакет / Case6-DIP (0.300", 7.62mm)
Добавувачот Пакет уред6-DIP
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
ASSR-V621-302E OPTOISO 3.75KV 2CH PHVOLT 8SMD 32648
1,650:  $0.81585
ASSR-3211-501E SSR RELAY SPST-NO 200MA 0-250V 37912
2,000:  $0.65586
ASSR-1611-501E SSR RELAY SPST-NO 2.5A 0-60V 25629
2,000:  $1.00747
ASSR-1511-501E SSR RELAY SPST-NO 1A 0-60V 28276
2,000:  $0.89775
ASSR-1520-502E SSR RELAY SPST-NO 1A 0-60V 13248
1,000:  $1.86071
ASSR-1411-501E SSR RELAY SPST-NO 600MA 0-60V 48805
3,000:  $0.52369
ASSR-4110-503E SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V 58687
3,000:  $0.49764
ASSR-4128-502E SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-400V 46671
3,000:  $0.57356
ASSR-1420-002E SSR RELAY SPST-NO 600MA 0-60V 24274
1,250:  $1.08675
ASSR-302C-002E SSR RELAY SPST-NO 50MA 0-250V 21424
1,000:  $1.34044

Со цел

Референтна цена:
2,450:$0.51371

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 44815
Со цел: