ASMT-MR00-AHJ00

N/A

PWR LED SOURCE 1W RED ALINGAP High Power LEDs - Single Color Red, 1 Watt Moonstone

ASMT-MR00-AHJ00

RoHSСоодветно на RoHS
ASMT-MR00-AHJ00
Производител
N/A
Производители Дел #
ASMT-MR00-AHJ00
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
LED осветлување - Боја
Серии
Moonstone™
дел СтатусActive
бојаRed
бранова должина628nm (620nm ~ 635nm)
Струја - Тест350mA
Напон - Напред (VF) (Typ)2.4V
Лумени / вати @ струја - Тест54 lm/W
Тековни - Макс350mA
Флукс @ Тековни / Температура - Тест45 lm (33 lm ~ 56 lm)
Температура - Тест25°C
Агол на гледање120°
Тип на монтажаSurface Mount
Пакет / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Добавувачот Пакет уред-
Големина / Димензии0.335" L x 0.335" W (8.50mm x 8.50mm)
Висина - седиште (Max)0.134" (3.40mm)
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
ASML-5829-BLKG RF DIODE PIN 128V/22V SOT323 64783
1:  $0.36135
10:  $0.32303
100:  $0.25185
500:  $0.20805
1,000:  $0.16425
2,500:  $0.15330
5,000:  $0.14564
ASML-5822-BLKG RF DIODE PIN 60V/22V SOT323 65404
1:  $0.36135
10:  $0.32303
100:  $0.25185
500:  $0.20805
1,000:  $0.16425
2,500:  $0.15330
5,000:  $0.14564
ASMT-BG20-AS000 LED GREEN CLEAR SMD 505659
1,500:  $0.04599
3,000:  $0.04216
7,500:  $0.03832
10,500:  $0.03577
37,500:  $0.03449
75,000:  $0.03322
ASMT-BR20-AS000 LED RED CLEAR SMD 606745
1,500:  $0.04599
3,000:  $0.04216
7,500:  $0.03832
10,500:  $0.03577
37,500:  $0.03449
75,000:  $0.03322
ASMT-BA20-AS000 LED AMBER CLEAR 2SMD 603372
1,500:  $0.04599
3,000:  $0.04216
7,500:  $0.03832
10,500:  $0.03577
37,500:  $0.03449
75,000:  $0.03322
ASMT-RA45-AP932 LED AMBER DIFFUSED SMD 790079
4,000:  $0.02920
8,000:  $0.02628
12,000:  $0.02336
28,000:  $0.02190
100,000:  $0.01898
ASMT-RF45-AN002 LED YLW/GREEN DIFFUSED 0603 SMD 805227
4,000:  $0.03285
8,000:  $0.03103
12,000:  $0.02829
28,000:  $0.02646
100,000:  $0.02327
ASMT-RR45-AQ902 LED RED DIFFUSED 0603 SMD 794887
4,000:  $0.03162
8,000:  $0.02986
12,000:  $0.02723
28,000:  $0.02547
100,000:  $0.02240
ASMD-FWG3-NPTC6 LED WARM WHITE 3500K SMD 873579
4,000:  $0.03285
8,000:  $0.03103
12,000:  $0.02829
28,000:  $0.02646
100,000:  $0.02327
ASMD-FWG3-NPTD6 LED NEUTRAL WHITE 4000K SMD 902090
4,000:  $0.03285
8,000:  $0.03103
12,000:  $0.02829
28,000:  $0.02646
100,000:  $0.02327

Со цел

Референтна цена:
1:$2.02125
10:$1.68437
25:$1.41495
100:$1.21275
250:$1.05000
500:$0.95156
1,000:$0.87281
2,500:$0.83672

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 14017
Со цел: