ASMT-JB11-NLN01

N/A

LED MINI LIGHT SOURCE 1W BLUE

ASMT-JB11-NLN01

RoHSСоодветно на RoHS
ASMT-JB11-NLN01
Производител
N/A
Производители Дел #
ASMT-JB11-NLN01
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
LED осветлување - Боја
Серии
-
дел СтатусObsolete
бојаBlue
бранова должина465nm (455nm ~ 475nm)
Струја - Тест350mA
Напон - Напред (VF) (Typ)3.2V
Лумени / вати @ струја - Тест26 lm/W
Тековни - Макс500mA
Флукс @ Тековни / Температура - Тест29 lm (18 lm ~ 40 lm)
Температура - Тест25°C
Агол на гледање165°
Тип на монтажаSurface Mount
Пакет / Case6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Добавувачот Пакет уред-
Големина / Димензии0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Висина - седиште (Max)0.077" (1.95mm)
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
ASMT-LR50 LIGHT STRIP 5V CONTOURED RED 2820
ASMP-CWH1-ZDFA2 LED CHIPLED RA 0603 SMD 2365
ASMT-QYBH-ZEGRE LED LIGHTING HIGH POWER PLCC 1926
ASMT-AN00-NST00 LED ASMT-AX00 NEU WHT 4000K 2SMD 2701
ASMT-AN31-NUV01 LED ASMT-AX3 NEU WHT 4000K 2SMD 828
ASMT-AW31-NVW00 LED ASMT-AX3 COOL WHT 7250K 2SMD 1892
ASMT-UWBG-ZACD8 LED AMST-UWBG COOL WHT 5000K SMD 1006
ASMT-AY00-NRT01 LED ASMT-AX00 WARM WHT 3100K SMD 2775
ASMT-AN00-NUVK1 LED ASMT-AX00 NEU WHT 4150K 2SMD 594
ASMT-UWBH-NBD08 LED AMST-UWBH COOL WHITE 4SMD 805

Со цел

Референтна цена:
1:-

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 1719
Со цел: