ASMT-AA00-ARS00

N/A

PWR LED LIGHT SOURCE 1W AMBER High Power LEDs - Single Color Amber, 590nm

ASMT-AA00-ARS00

RoHSСоодветно на RoHS
ASMT-AA00-ARS00
Производител
N/A
Производители Дел #
ASMT-AA00-ARS00
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
LED осветлување - Боја
Серии
ASMT-Ax00
дел СтатусActive
бојаAmber
бранова должина592nm (587nm ~ 597nm)
Струја - Тест350mA
Напон - Напред (VF) (Typ)2.1V
Лумени / вати @ струја - Тест68 lm/W
Тековни - Макс500mA
Флукс @ Тековни / Температура - Тест50 lm (Typ)
Температура - Тест25°C
Агол на гледање140°
Тип на монтажаSurface Mount
Пакет / Case2-SMD, Gull Wing Exposed Pad
Добавувачот Пакет уред2-SMD
Големина / Димензии0.315" Dia (8.00mm)
Висина - седиште (Max)0.165" (4.20mm)
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
ASMT-MR00-AHJ00 PWR LED SOURCE 1W RED ALINGAP 14017
1:  $2.02125
10:  $1.68437
25:  $1.41495
100:  $1.21275
250:  $1.05000
500:  $0.95156
1,000:  $0.87281
2,500:  $0.83672
ASML-5829-BLKG RF DIODE PIN 128V/22V SOT323 64783
1:  $0.36135
10:  $0.32303
100:  $0.25185
500:  $0.20805
1,000:  $0.16425
2,500:  $0.15330
5,000:  $0.14564
ASML-5822-BLKG RF DIODE PIN 60V/22V SOT323 65404
1:  $0.36135
10:  $0.32303
100:  $0.25185
500:  $0.20805
1,000:  $0.16425
2,500:  $0.15330
5,000:  $0.14564
ASMT-BG20-AS000 LED GREEN CLEAR SMD 505659
1,500:  $0.04599
3,000:  $0.04216
7,500:  $0.03832
10,500:  $0.03577
37,500:  $0.03449
75,000:  $0.03322
ASMT-BR20-AS000 LED RED CLEAR SMD 606745
1,500:  $0.04599
3,000:  $0.04216
7,500:  $0.03832
10,500:  $0.03577
37,500:  $0.03449
75,000:  $0.03322
ASMT-BA20-AS000 LED AMBER CLEAR 2SMD 603372
1,500:  $0.04599
3,000:  $0.04216
7,500:  $0.03832
10,500:  $0.03577
37,500:  $0.03449
75,000:  $0.03322
ASMT-RA45-AP932 LED AMBER DIFFUSED SMD 790079
4,000:  $0.02920
8,000:  $0.02628
12,000:  $0.02336
28,000:  $0.02190
100,000:  $0.01898
ASMT-RF45-AN002 LED YLW/GREEN DIFFUSED 0603 SMD 805227
4,000:  $0.03285
8,000:  $0.03103
12,000:  $0.02829
28,000:  $0.02646
100,000:  $0.02327
ASMT-RR45-AQ902 LED RED DIFFUSED 0603 SMD 794887
4,000:  $0.03162
8,000:  $0.02986
12,000:  $0.02723
28,000:  $0.02547
100,000:  $0.02240
ASMD-FWG3-NPTC6 LED WARM WHITE 3500K SMD 873579
4,000:  $0.03285
8,000:  $0.03103
12,000:  $0.02829
28,000:  $0.02646
100,000:  $0.02327

Со цел

Референтна цена:
1:$1.69400
10:$1.41025
25:$1.18457
100:$0.98899
250:$0.87909
500:$0.79668
1,000:$0.73075
2,500:$0.70053

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 15038
Со цел: