AEDL-5810-J12

N/A

ROTARY ENCODER OPTICAL 1024PPR Encoders Kit En,L Drv,3Ch 1024CPR,6mm

AEDL-5810-J12

RoHSСоодветно на RoHS
AEDL-5810-J12
Производител
N/A
Производители Дел #
AEDL-5810-J12
Категории
Сензори, трансформери
Подкатегории
Encoders
Серии
AEDL-5
дел СтатусActive
кодер ТипOptical
типот на излезотQuadrature with Index (Incremental)
Пулс на револуција1024
Напон - Набавка4.5V ~ 5.5V
побудувачкиот ТипShaft
пружинатаNo
Вграден во браватаNo
Тип на монтажа-
ориентација-
престанок стил-
Ротациона Живот (Циклуси мин)-
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
AEDL-5810-U06 ROTARY ENCODER OPTICAL 2048PPR 1256
80:  $20.14500
AEDR-8310-1K2 ENCODER REFL OPT 1CH 75LPI 5V 12370
800:  $2.08862
AEDC-5550-J14 ENCODER 3CH 1024CPR 5MM 1209
90:  $20.73750
AEDC-5570-T12 ENCODER 3CH 2000CPR 6MM 1351
90:  $20.73750
AEDC-5550-J13 ENCODER 3CH 1024CPR 8MM 1323
90:  $20.73750
AEDL-5810-A14 KIT ENCODER 3CH 500CPR 5MM 1452
80:  $20.14500
AEDC-5570-J14 ENCODER 3CH 1024CPR 5MM 1395
90:  $20.73750
AEDC-5560-W13 ROTARY ENCODER OPTICAL 2500PPR 1242
90:  $20.73750
AEDL-5810-A06 KIT ENCODER 3CH 500CPR 1/4 1310
80:  $20.14500
AEDC-5560-T14 ENCODER 3CH 2000CPR 5MM 1317
90:  $20.73750

Со цел

Референтна цена:
80:$20.14500

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 1454
Со цел: