ACPL-5701L-300

N/A

OPTOISOLTR 1.5KV DARLNG 8-DIP GW Logic Output Optocouplers 3.3V 1CH 1500Vdc Hermetically sealed

ACPL-5701L-300

RoHSСоодветно на RoHS
ACPL-5701L-300
Производител
N/A
Производители Дел #
ACPL-5701L-300
Категории
изолатори
Подкатегории
Оптоизолаторите - транзистор, Фотоволтаични излез
Серии
-
дел СтатусActive
Број на канали1
Напон - Изолација1500VDC
Трансфер Тековни Сооднос (мин)200% @ 5mA
Трансфер Тековни Сооднос (Max)-
Вклучување / Исклучување на времето (Typ)2µs, 6µs
Стани / Време на опаѓање (Typ)-
Внесете ТипDC
типот на излезотDarlington
Напон - Излез (Max)20V
Тековни - Излез / канал40mA
Напон - Напред (VF) (Typ)1.4V
Струја - DC Напред (If) (Max)10mA
VCE Заситеноста (Max)-
Работна температура-55°C ~ 125°C
Тип на монтажаSurface Mount
Пакет / Case8-CSMD, Gull Wing
Добавувачот Пакет уред8-DIP Gull Wing
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
ACPL-2670L-300 OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COL 16DIP 902
49:  $27.78083
ACPL-268KL-300 OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COL 16DIP 159
9:  $167.21318
ACPL-5730L-300 OPTOISO 1.5KV 2CH DARL 8-DIP GW 726
43:  $32.18019
ACPL-4800-000E OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP 28303
1:  -
ACPL-K73L-520E OPTOISO 5KV 2CH PUSH PULL 8SSO 600
ACPL-K63L-520E OPTOISO 5KV 2CH OPEN COLL 8SO 3198
ACPL-K73L-020E OPTOISO 5KV 2CH PUSH PULL 8SSO 1764
ACPL-K453-520E OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8-SO 972
ACPL-K453-020E OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8-SO 2518
ACPL-W70L-020E OPTOISO 5KV PUSH PULL 6SSO 852

Со цел

Референтна цена:
44:$31.09395

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 781
Со цел: