ACFL-5211T-000E

N/A

OPTOISO 5KV 2CH TRANS High Speed Optocouplers Auto Optocoupler

ACFL-5211T-000E

RoHSСоодветно на RoHS
ACFL-5211T-000E
Производител
N/A
Производители Дел #
ACFL-5211T-000E
Категории
изолатори
Подкатегории
Оптоизолаторите - транзистор, Фотоволтаични излез
Серии
Automotive, AEC-Q100, R²Coupler™
дел СтатусActive
Број на канали2
Напон - Изолација5000Vrms
Трансфер Тековни Сооднос (мин)32% @ 10mA
Трансфер Тековни Сооднос (Max)100% @ 10mA
Вклучување / Исклучување на времето (Typ)150ns, 500ns
Стани / Време на опаѓање (Typ)-
Внесете ТипDC
типот на излезотTransistor
Напон - Излез (Max)20V
Тековни - Излез / канал8mA
Напон - Напред (VF) (Typ)1.55V
Струја - DC Напред (If) (Max)20mA
VCE Заситеноста (Max)-
Работна температура-40°C ~ 125°C
Тип на монтажаSurface Mount
Пакет / Case12-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Добавувачот Пакет уред12-SO
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
ACFL-6211U-000E OPTOISO 5KV 2CH PSH PULL SO12 12062
1:  $2.18295
10:  $1.81913
25:  $1.52814
100:  $1.30977
250:  $1.16424
500:  $1.02769
1,000:  $0.94264
2,500:  $0.90366
ACFL-5211U-000E OPTOISO 5KV 2CH TRANS SO12 14441
1:  $1.88265
10:  $1.56888
25:  $1.31793
100:  $1.10025
250:  $0.97800
500:  $0.88631
1,000:  $0.81296
2,500:  $0.77934
ACFF-1024-BLK WIFI COEX FILTER 1.4X1.1MM 14905
1:  $1.78640
10:  $1.60353
100:  $1.31381
500:  $1.08937
1,000:  $0.91875
2,500:  $0.87281
ACFL-6211T-560E OPTOISO 5KV 2CH PSH PULL SO12 18923
1,000:  $1.42142
ACFL-6212T-560E OPTOISO 5KV 2CH PSH PULL SO12 23811
2,000:  $1.19774
ACFL-5212T-500E OPTOISO 5KV 2CH TRANS 39625
2,000:  $0.63113
ACFL-5211T-560E OPTOISO 5KV 2CH TRANS 33062
2,000:  $0.88931
ACFL-5212T-560E OPTOISO 5KV 2CH TRANS 48483
2,000:  $0.64069
ACFL-6212U-500E OPTOISO 5KV 2CH PSH PULL SO12 27932
2,000:  $0.91322
ACFL-6212U-560E OPTOISO 5KV 2CH PSH PULL SO12 30097
2,000:  $0.92278

Со цел

Референтна цена:
1:$2.10210
10:$1.75175
25:$1.47147
100:$1.26126
250:$1.09200
500:$0.98962
1,000:$0.90772
2,500:$0.87019

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 12919
Со цел: