5082-7666

N/A

LED 7-SEG 10.9MM CA YLW

5082-7666

RoHSСоодветно на RoHS
5082-7666
Производител
N/A
Производители Дел #
5082-7666
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LED карактер и Нумерички
Серии
-
дел СтатусObsolete
приказ формат-
Број на знаци+/-1 (overflow)
Големина / Димензии0.750" H x 0.500" W x 0.250" D (19.05mm x 12.70mm x 6.35mm)
Цифрениот / Алфа Големина0.43" (11.00mm)
Вид на екран7-Segment
заеднички иглаUniversal
бојаYellow
Напон - Напред (VF) (Typ)2.2V
Струја - Тест20mA
Millicandela Оценка0.84mcd
Бранова должина - Врв583nm
Моќност на дисипација (Max)80mW
Пакет / Case14-DIP (0.300", 7.62mm), 12 Leads
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
5082-7663 LED 7-SEG 10.9MM CA YLW 45852
2,200:  $0.58331
5082-7620 LED 7-SEG 7.6MM CA YLW LDP 45715
2,200:  $0.58331
5082-7611-DE000 LED 7-SEG 7.6MM CA HE RED 48368
2,000:  $0.64547
5082-7651-DE000 LED 7-SEG 10.9MM CA HER 41216
2,000:  $0.64547
5082-7621 LED 7-SEG 7.6MM CA YLW 45310
2,200:  $0.58331
5082-7661 LED 7-SEG 10.9MM CA YLW 44414
2,200:  $0.58331
5082-7613-CD000 LED 7-SEG 7.6MM CA HE RED 1204
5082-2811#T25 DIODE SCHOTTKY 15V 250MW AXIAL 2129
5082-7650-DE000 LED 7-SEG 10.9MM CA HER LDP 2090
5082-3039#T25 RF DIODE PIN 150V 250MW AXIAL 1953

Со цел

Референтна цена:
1,800:$0.77855

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 33416
Со цел: