5082-7651

N/A

LED 7-SEG 10.9MM CA HE RED RHD LED Displays & Accessories Red CA RDP 7 Segment

5082-7651

RoHSСоодветно на RoHS
5082-7651
Производител
N/A
Производители Дел #
5082-7651
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LED карактер и Нумерички
Серии
-
дел СтатусActive
приказ формат-
Број на знаци1
Големина / Димензии0.750" H x 0.500" W x 0.250" D (19.05mm x 12.70mm x 6.35mm)
Цифрениот / Алфа Големина0.43" (11.00mm)
Вид на екран7-Segment
заеднички иглаCommon Anode
бојаRed
Напон - Напред (VF) (Typ)2.1V
Струја - Тест20mA
Millicandela Оценка1.12mcd
Бранова должина - Врв635nm
Моќност на дисипација (Max)105mW
Пакет / Case14-DIP (0.300", 7.62mm), 10 Leads
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
5082-0012 RF DIODE PIN 150V 8545
100:  $3.18795
300:  $3.03149
500:  $2.83591
1,000:  $2.60121
5082-7623 LED 7-SEG 7.6MM CA YLW 46781
2,200:  $0.58331
5082-7613 LED 7-SEG 7.6MM CC HE RED RHD 40937
2,200:  $0.58331
5082-7666 LED 7-SEG 10.9MM CA YLW 33416
1,800:  $0.77855
5082-7663 LED 7-SEG 10.9MM CA YLW 45852
2,200:  $0.58331
5082-7620 LED 7-SEG 7.6MM CA YLW LDP 45715
2,200:  $0.58331
5082-7611-DE000 LED 7-SEG 7.6MM CA HE RED 48368
2,000:  $0.64547
5082-7651-DE000 LED 7-SEG 10.9MM CA HER 41216
2,000:  $0.64547
5082-7621 LED 7-SEG 7.6MM CA YLW 45310
2,200:  $0.58331
5082-7661 LED 7-SEG 10.9MM CA YLW 44414
2,200:  $0.58331

Со цел

Референтна цена:
1:$1.45915
10:$1.21583
25:$0.99465
100:$0.85252
250:$0.75780
500:$0.68676
1,000:$0.62992
2,500:$0.60387

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 20847
Со цел: