5082-7650

N/A

LED 7-SEG 10.9MM CA HE RED LHD LED Displays & Accessories Red CA LDP 7 Segment

5082-7650

RoHSСоодветно на RoHS
5082-7650
Производител
N/A
Производители Дел #
5082-7650
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LED карактер и Нумерички
Серии
-
дел СтатусActive
приказ формат-
Број на знаци1
Големина / Димензии0.750" H x 0.500" W x 0.250" D (19.05mm x 12.70mm x 6.35mm)
Цифрениот / Алфа Големина0.43" (11.00mm)
Вид на екран7-Segment
заеднички иглаCommon Anode
бојаRed
Напон - Напред (VF) (Typ)2.1V
Струја - Тест20mA
Millicandela Оценка1.12mcd
Бранова должина - Врв635nm
Моќност на дисипација (Max)105mW
Пакет / Case14-DIP (0.300", 7.62mm), 10 Leads
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
5082-7653-DE000 LED 7-SEG 10.9MM CC HER 16885
1:  $1.67090
10:  $1.39293
25:  $1.16994
100:  $0.97673
250:  $0.86820
500:  $0.78681
1,000:  $0.72169
2,500:  $0.69185
5082-7611 LED 7-SEG 7.6MM CA HE RED RHD 18276
1:  $1.40910
10:  $1.17425
25:  $0.96075
100:  $0.82350
250:  $0.73200
500:  $0.66338
1,000:  $0.60848
2,500:  $0.58331
5082-7653 LED 7-SEG 10.9MM CC HE RED RHD 15859
1:  $1.59005
10:  $1.32440
25:  $1.08360
100:  $0.92880
250:  $0.82560
500:  $0.74820
1,000:  $0.68628
2,500:  $0.65790
5082-7651 LED 7-SEG 10.9MM CA HE RED RHD 20847
1:  $1.45915
10:  $1.21583
25:  $0.99465
100:  $0.85252
250:  $0.75780
500:  $0.68676
1,000:  $0.62992
2,500:  $0.60387
5082-0012 RF DIODE PIN 150V 8545
100:  $3.18795
300:  $3.03149
500:  $2.83591
1,000:  $2.60121
5082-7623 LED 7-SEG 7.6MM CA YLW 46781
2,200:  $0.58331
5082-7613 LED 7-SEG 7.6MM CC HE RED RHD 40937
2,200:  $0.58331
5082-7666 LED 7-SEG 10.9MM CA YLW 33416
1,800:  $0.77855
5082-7663 LED 7-SEG 10.9MM CA YLW 45852
2,200:  $0.58331
5082-7620 LED 7-SEG 7.6MM CA YLW LDP 45715
2,200:  $0.58331

Со цел

Референтна цена:
1:$1.54770
10:$1.28975
25:$1.05525
100:$0.90450
250:$0.80400
500:$0.72862
1,000:$0.66833
2,500:$0.64069

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 18976
Со цел: