4N46-000E

N/A

OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 6DIP High Speed Optocouplers 3750 Vrms 20mA

4N46-000E

RoHSСоодветно на RoHS
4N46-000E
Производител
N/A
Производители Дел #
4N46-000E
Категории
изолатори
Подкатегории
Оптоизолаторите - транзистор, Фотоволтаични излез
Серии
-
дел СтатусActive
Број на канали1
Напон - Изолација3750Vrms
Трансфер Тековни Сооднос (мин)200% @ 10mA
Трансфер Тековни Сооднос (Max)1000% @ 10mA
Вклучување / Исклучување на времето (Typ)5µs, 150µs
Стани / Време на опаѓање (Typ)-
Внесете ТипDC
типот на излезотDarlington with Base
Напон - Излез (Max)20V
Тековни - Излез / канал60mA
Напон - Напред (VF) (Typ)1.4V
Струја - DC Напред (If) (Max)20mA
VCE Заситеноста (Max)-
Работна температура-40°C ~ 85°C
Тип на монтажаThrough Hole
Пакет / Case6-DIP (0.300", 7.62mm)
Добавувачот Пакет уред6-DIP
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
4N45-300E OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 6SMD 69931
3,050:  $0.40462
4N45-500E OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 6SMD 71481
4,000:  $0.40462
4N45-000E OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 6DIP 57716
3,100:  $0.39487
4N46#560 OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 6SMD 46230
2,000:  $0.62156
4N46-500E OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 6SMD 57046
3,000:  $0.48262
4N45#500 OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 6SMD 50856
3,000:  $0.51159
4N45#060 OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 6DIP 46939
2,350:  $0.51159
4N46#500 OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 6SMD 46956
2,000:  $0.61200
4N46-060E OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 6DIP 60555
2,550:  $0.48262
4N46 OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 6DIP 44220
2,000:  $0.60244

Со цел

Референтна цена:
1:$1.30900
10:$1.15769
25:$0.83670
100:$0.72750
250:$0.65475
500:$0.58200
1,000:$0.50016
2,500:$0.47287

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 22342
Со цел: