4N35-300E

N/A

OPTOISO 3.55KV TRANS W/BASE 6SMD Transistor Output Optocouplers 3550 Vrms 60mA

4N35-300E

RoHSСоодветно на RoHS
4N35-300E
Производител
N/A
Производители Дел #
4N35-300E
Категории
изолатори
Подкатегории
Оптоизолаторите - транзистор, Фотоволтаични излез
Серии
-
дел СтатусActive
Број на канали1
Напон - Изолација3550Vrms
Трансфер Тековни Сооднос (мин)100% @ 10mA
Трансфер Тековни Сооднос (Max)-
Вклучување / Исклучување на времето (Typ)-
Стани / Време на опаѓање (Typ)3µs, 3µs
Внесете ТипDC
типот на излезотTransistor with Base
Напон - Излез (Max)30V
Тековни - Излез / канал100mA
Напон - Напред (VF) (Typ)1.2V
Струја - DC Напред (If) (Max)60mA
VCE Заситеноста (Max)300mV
Работна температура-55°C ~ 100°C
Тип на монтажаSurface Mount
Пакет / Case6-SMD, Gull Wing
Добавувачот Пакет уред6-SMD
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
4N35-560E OPTOISO 3.55KV TRANS W/BASE 6SMD 471455
23,000:  $0.05420
4N35-W60E OPTOISO 3.55KV TRANS W/BASE 6DIP 560216
22,750:  $0.05420
4N35-060E OPTOISO 3.55KV TRANS W/BASE 6DIP 455930
25,025:  $0.04854
4N35-000E OPTOISO 3.55KV TRANS W/BASE 6DIP 597553
27,820:  $0.04435
4N35-W00E OPTOISO 3.55KV TRANS W/BASE 6DIP 512048
25,025:  $0.04854
4N35-500E OPTOISO 3.55KV TRANS W/BASE 6SMD 489764
25,000:  $0.04854
4N35-360E OPTOISO 3.55KV TRANS W/BASE 6SMD 417946
22,750:  $0.05420

Со цел

Референтна цена:
1:$0.18250
10:$0.14235
25:$0.11870
100:$0.10220
250:$0.09125
500:$0.07847
1,000:$0.06059
2,500:$0.05475

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 155969
Со цел: